جستجو کردن

کارشناس رسمی ارزیاب قسم خورده دادگستری چه کار می کند؟

کارشناس رسمی ارزیاب قسم خورده دادگستری چه کار می کند؟

کارشناسی رسمی  ارزش گذاری املاک توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان. یکی از رسته های کارشناسی برای کارشناسان رسمی دادگستری ، رسته ی ” راه و ساختمان ” است که از آن با عنوان کارشناس ارزیاب قسم خورده دادگستری یا کارشناس رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان یاد می شود. در این مقاله به شرح عمده ی کارهایی که یک کارشناس رسمی ساختمان در این رسته انجام می دهد می پردازیم:

تلفن دفتر کارشناسی برای مشاوره در زمینه کارشناسی رسمی دادگستری قیمت گذاری ملک: (کارشناس رسمی قیمت گذاری) 44231706 (021)

موبایل کارشناس رسمی دادگستری 2282044-0912

اهم آیتم های کاری کارشناسان رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان به شرح زیر است:

1- ارزیابی رسمی ملک یا تعیین ارزش کارشناسی ملک

ارزیابی رسمی قیمت ملک با ارائه گزارش کارشناسی رسمی که برخی از هموطنان عزیزمان عرفا به این کار ارزش گذاری ملک یا قیمت گذاری رسمی می گویند. این املاک می تواند آپارتمان یا واحد مسکونی ، زمین، تجاری ، گردشگری مانند هتل ، کارخانه های تولیدی و صنعتی ، واحد های کشاورزی ، کارگاه ها و انبار ها و رستوران و … باشد.

کارشناسی رسمی قیمت گذاری املاک تهران توسط کارشناس رسمی ملک در تهران انجام می شود.

2- ارزیابی دارایی ها برای بررسی تمکن مالی متقاضیان مهاجرت

ارزیابی رسمی قیمت ملک مسکونی ، زمین ، واحد های مغازه تجاری ، کارگاه ها و کارخانه های صنعتی و تولیدی ، پروژه های گردشگری ، هتل ، مجتمع های تفریحی ، پاساژ توسط کارشناس ارزیاب قسم خورده دادگستری انجام و گزارش کارشناس رسمی ارزش گذاری به مراجع مربوطه مانند دادگاه ها ، ادارات ثبت اسناد و املاک و سفارت خانه ها و ادارات مهاجرت و یا شرکت های بورسی ارائه می شود.

کارشناس رسمی ارزیاب قسم خورده دادگستری
کارشناس رسمی ارزیاب دادگستری

3- ارزیابی سرقفلی تجاری مغازه

ارزیابی رسمی و کارشناسی تعیین سرقفلی تجاری و یا حق کسب و پیشه مغازه ها و واحد های تجاری نیز توسط ارزیاب قسم خورده دادگستری انجام می شود.

4- ارزیابی میزان اجاره بها یا اجرت المثل ایام تصرف

در برخی موارد در دادگاه ها نیاز به کارشناسی تعیین اجاره بها و یا کارشناسی اجرت المثل ایام تصرف سالهای قبل املاک هست که این مورد به کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان ارجاع می شود و یا در برخی موارد ارگان ها و سازمان ها نیاز به تعیین اجاره ی املاکشان برای واگذاری رسمی به مستاجر دارند که در این گونه موارد باید این کار الزاما توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام شود.

5- تعیین خسارت وارده به ملک یا ساختمان

این هم از آن مواردیست که عموما در دادگاه ها مطرح می شود و الزاما باید به کارشناس رسمی ساختمان ارجاع شود.

6- تامین دلیل کارهای انجام شده یا تامین دلیل خسارات وارده

در مواردی که به عنوان مثال بین شما به عنوان کارفرما و نقاش یا استاد کار سنگ کار ساختمان تان اختلاف پیش آمده و یا او بدون دلیل کار را ترک نموده می توانید میزان کار انجام شده توسط وی را توسط کارشناس رسمی راه و ساختمان اندازه گیری ، بررسی و طی یک گزارش تامین دلیل توسط کارشناس رسمی تامین دلیل ثبت نمایید تا بعدا بتوانید از آن در مراجع رسمی استفاده کنید. به وسیله ی تامین دلیل وضعیت ملک قبل از این که دستخوش تغییر یا بازسازی و پنهان شدن آثار کارهای انجام شده شود برای دادگاه روشن و تشریح می شود.

7- تعیین فرسودگی ساختمان

در صورتی که مالکان یک مجتمع آپارتمانی بر سر تخریب و نوسازی آن توافق نداشته باشند احراز فرسودگی و عدم استحکام ساختمان و لزوم تخریب و نوسازی آپارتمان با کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان است.

8- تعیین قدمت ساخت ساختمان

در مواردی مراجع رسمی نیاز به احراز و تخمین قدمت ساخت ساختمان دارند به عبارت دیگر می خواهند بدانند چند سال از ساخت بنا گذشته است. در این گونه موارد، کار به کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان ارجاع می شود تا با بررسی پارامترهای لازم، قدمت ساخت بنا را اعلام کند.

9- تعیین عمر باقیمانده ساختمان

در برخی موارد دادگاهی نیاز به تعیین عمر مفید باقیمانده ی ساختمان می باشد که این کار نیز توسط کارشناس رسمی راه و ساختمان انجام می شود.

کارشناس رسمی دادگستری گروه ساتیا

10- تفسیر عکس های هوایی

تفسیر عکس های هوایی از نظر ساختمانی و کاربری های مربوطه ی آن در سالهای گذشته نیز بر عهده ی کارشناس رسمی ساختمان ذیصلاح در رشته تفسیر عکس های هوایی است.

11- ارزیابی ملک به عنوان وثیقه رهنی

در مواردی که شرکت ها یا کارخانه های تولیدی و صنعتی بخواهند نمایندگی فروش یا توزیع و پخش محصولات خود را به افراد حقیقی و حقوقی بدهند نیاز به کارشناسی ملک مورد وثیقه ی آنها جهت در رهن گرفتن آن دارند و این ارزیابی باید بطور رسمی توسط کارشناس ارزیاب قسم خورده (کارشناس رسمی ارزش گذاری سند) انجام و ارائه شود.

برای مشورت در امور کارشناسی رسمی در تهران و سایر استان های کشور با ما تماس بگیرید. کارشناسان رسمی همکار ما که در استان شما مقیم هستند می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

تلفن دفتر کارشناسی برای مشاوره در زمینه کارشناسی رسمی قیمت گذاری 44231706 (021)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *