کارشناس رسمی ماشین آلات یا کارشناس رسمی دادگستری در رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات در واقع، مهندسان مکانیک و برق دارای تجربه لازم در کارهای صنعتی و کارخانجات تولیدی هستند که می توانند پس از گذراندن آزمون کتبی، مصاحبه علمی حضوری و گذراندن دوره ی کارآموزی به دریافت پروانه ی کارشناسی رسمی دادگستری در رشته برق، تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات نائل شوند. کارشناس رسمی ماشین آلات (عنوانی که اغلب به اختصار در باره آنها استفاده می شود) می تواند در پاسخ به ارجاعات شعب حقوقی دادگاه ها یا اداره ثبت اسناد و املاک و یا سایر مراجع حقوقی به انجام کارشناسی و ارزیابی رسمی قیمت تجهیزات و دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی پرداخته و گزارش کارشناسی مربوطه به آن مراجع ارجاع دهنده ارائه دهد.

صلاحیت های کارشناس رشته ماشین آلات

برخی صلاحیت های قابل اعطاء به این کارشناسان عبارتند از

 • ارزیابی و قیمت گذاری رسمی ماشین آلات و تجهیزات صنعتی
 • ارزیابی رسمی و قیمت کارشناسی ابزارآلات صنعتی کارخانجات تولیدی
 • ارزیابی تاسیسات برقی و مکانیکی زیربنایی کارخانه های تولیدی
 • تعیین اجرت المثل استفاده و اجاره بهای ماشین آلات
 • ارزیابی قیمت ماشین آلات و دستگاه های ساختمانی و عمرانی
 • قیمت گذاری تاسیسات شبکه و پست های توزیع برق در واحد های صنعتی
 • تعیین ارزش دستگاه های صنعتی تخصصی در صنایع مختلف
ارزیابی رسمی ماشین آلات و دستگاه و تجهیزات صنعتی کارخانه

کارشناس رسمی ماشین آلات و دستگاه و تجهیزات صنعتی کارخانه

کارشناس رسمی دادگستری برق، تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات چکار می کند؟

کارشناس رسمی دادگستری رشته ماشین آلات، هنگام ارزیابی ارزش دستگاه ها و تجهیزات صنعتی و قیمت گذاری روی آنها به مدل و امکانات آن و میزان استهلاک دستگاه و عوامل دیگر موثر در قیمت گذاری آن توجه می کند. لازم به یاد آوریست که برای تعیین قیمت کارشنای و ارزیابی یک کارخانه یا کارگاه تولیدی، ساختمان، زمین و کلیه اعیانی های ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته راه وساختمان ارزش گذاری شده و ماشین آلات و تاسیسات آن توسط کارشناس رسمی دادگستری در رشته تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات ارزیابی می شود.

ارزیابی رسمی ماشین آلات کارخانه و تجهیزات

ارزیابی قیمت کارشناسی ماشین آلات و دستگاه های صنعتی طی یک گزارش کارشناسی به مراجع مربوطه که تقاضای کارشناسی کرده اند ارائه می شود.

کارشناسی رشته ی ماشین آلات کارخانجات یکی از رشته های کارشناسی در بخش صنعت و فن (گروه هفت) در کانون کارشناسان رسمی دادگستری است و از جمله رسته های کارشناسی دیگر در این بخش می توان به کارشناسی رسمی رشته تاسیسات ساختمانی، رشته برق، الکترونیک و مخابرات، رشته صنایع نفت، رشته مهندسی پزشکی و تجهیزات پزشکی می باشد.

کارشناسی تعیین میزان استهلاک سالانه ماشین آلات

کارشناس رسمی ماشین آلات می تواند با تعیین و برآورد کارشناسی قیمت دستگاه ها و ماشین آلات تولیدی به تعیین میزان استهلاک سالانه ی آن و برآورد هزینه های سال های آتیه ی یک کارخانه یا شرکت کمک کند. این اعداد برای حسابداران و حسابرسان مجموعه مهم و برای یک مدیر شرکت، حیاتی می باشند.

گروه ما در زمینه کارشناسی و ارزیابی رسمی ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات صنعتی چه کمکی به شما می کند؟

برای تعیین ارزش ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و تولیدی کارخانه و کارگاه خود می توانید با ما تماس بگیرید. قیمت کارشناسی دستگاه ها و ماشین آلات تولیدی کارخانجات و تجهیزات صنعتی باید توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته تاسیسات کارخانجات و ماشین آلات صنعتی تعیین و برآورد شود و کارشناسان رسمی دادگستری گروه ما در رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

با ما مشورت کنید.

روش های تماس با ما :

تلفن: 44231706 (021)       موبایل :   2282044-0912

واتس آپ :Whatsapp +989122282044

2 دیدگاه. ترک جدید

 • شرکت صنایع مولد
  ژانویه 5, 2021 12:40 ق.ظ

  ارزش گذاری ماشین آلات که شما انجام میدید همون هست که برای تجدید ارزیابی دارایی های شرکت نیاز داریم و همون قیمت فاکتور خرید ماشین آلات و دستگاه ها رو می زنید؟ سلام
  کارشناس ماشین آلات شما تجهیزات صنایع شیمایی کشاورزی رو کار کرده؟

  پاسخ
  • سلام قیمت گذاری ماشین آلات رو کارشناس رسمی دادگستری رشته برق تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات ما انجام می ده و ارزش کارشناسی روز دستگاه و تجهیزات صنعتی رو برآورد می کنه نه قیمت فاکتور. چون شما ممکن هست دستگاه رو مثلا پنج سال پیش خریده باشید
   بله تجربه کارشناسی در ماشین آلات صنایع شیمیایی رو هم دارند

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست