قیمت گذاری کارشناس رسمی ماشین آلات، تاسیسات کارخانه جات صنعتی در تهران 1402

مشاوره کارشناسی در کارشناسی قیمت ماشین آلات کارخانه تولیدی توسط کارشناس رسمی ماشین آلات دادگستری 

مشاوره کارشناسی قیمت گذاری تجهیزات صنعتی کارگاه های تولیدی در تهران و سراسر ایران

مشاوره کارشناسی ارزش گذاری دستگاه های تولیدی در کارخانه های صنعتی

تلفن دفتر کارشناسی رسمی 44231706 (021)

موبایل کارشناس رسمی دادگستری 2282044-0912

کارشناسی قیمت گذاری تجهیزات صنعتی و دستگاه های کارخانه ها و ماشین آلات تولیدی در تهران توسط کارشناس ارزیاب ماشین آلات صنعتی یا همان کارشناس رسمی ماشین آلات دادگستری انجام می شود.  چنانچه بخواهید کل کارخانه شامل عرصه و اعیان زمین و مستحدثات آن مانند سوله و سالن تولید و ساختمان اداری و نگهبانی را به منظور افزایش سرمایه ثبتی شرکت یا ارائه به بانک برای کارشناسی وثیقه ملکی ترهین سند کارشناسی کنید این کارشناسی باید توسط ترکیبی از کارشناس رسمی دادگستری ماشین آلات و کارشناس رسمی دادگستری رشته ساختمان انجام شود. می توانید در این زمینه با دفتر ما تماس بگیرید.

کارشناس رسمی ماشین آلات یا کارشناس رسمی دادگستری در رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات در واقع، مهندسان مکانیک یا مهندس برق دارای تجربه لازم در کارهای صنعتی و کارخانجات تولیدی هستند که می توانند پس از گذراندن آزمون کتبی، مصاحبه علمی حضوری و گذراندن دوره ی کارآموزی به دریافت پروانه ی کارشناسی رسمی دادگستری در رشته برق، تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات در استان تهران یا استان های دیگر نائل شوند. کارشناس رسمی ماشین آلات (عنوانی که اغلب به اختصار در باره آنها استفاده می شود) می تواند در پاسخ به ارجاعات شعب حقوقی دادگاه ها یا اداره ثبت اسناد و املاک و یا سایر مراجع حقوقی به انجام کارشناسی و ارزیابی رسمی و قیمت گذاری تجهیزات و دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی پرداخته و گزارش کارشناسی مربوطه به آن مراجع ارجاع دهنده ارائه دهد.

برای مشاوره کارشناسی در مورد ارزیابی کارشناسی ارزش گذاری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی کارخانه های تولیدی توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته برق، تاسیسات و ماشین آلات با دفتر کارشناسی تماس بگیرید:

صلاحیت های کارشناس رشته ماشین آلات در تهران

برخی صلاحیت های قابل اعطاء به این کارشناسان عبارتند از

 • ارزیابی و قیمت گذاری رسمی ماشین آلات و تجهیزات صنعتی
 • ارزیابی رسمی و قیمت کارشناسی ابزارآلات صنعتی کارخانجات تولیدی
 • ارزیابی تاسیسات برقی و مکانیکی زیربنایی کارخانه های تولیدی
 • تعیین اجرت المثل استفاده و اجاره بهای ماشین آلات
 • ارزیابی قیمت ماشین آلات و دستگاه های ساختمانی و عمرانی
 • قیمت گذاری تاسیسات شبکه و پست های توزیع برق در واحد های صنعتی
 • تعیین ارزش دستگاه های صنعتی تخصصی در صنایع مختلف
ارزیابی رسمی ماشین آلات و دستگاه و تجهیزات صنعتی کارخانه
کارشناس رسمی ماشین آلات و دستگاه و تجهیزات صنعتی کارخانه

کارشناس رسمی دادگستری برق، تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات چکار می کند؟

کارشناس رسمی دادگستری رشته ماشین آلات، هنگام ارزیابی ارزش دستگاه ها و تجهیزات صنعتی و قیمت گذاری روی آنها به مدل و امکانات آن و میزان استهلاک دستگاه و عوامل دیگر موثر در قیمت گذاری آن توجه می کند. لازم به یاد آوریست که برای تعیین قیمت کارشناسی و ارزیابی یک کارخانه یا کارگاه تولیدی، ساختمان، زمین و کلیه اعیانی های ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته راه وساختمان ارزش گذاری شده و ماشین آلات و تاسیسات آن توسط کارشناس رسمی دادگستری در رشته تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات ارزیابی می شود.

محاسبه آنلاین دستمزد کارشناسی ماشین آلات

دستمزد کارشناس رسمی دادگستری رشته ماشین آلات، برق و تاسیسات کارخانجات مطابق تعرفه حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری و بر اساس ماده 11 تعرفه به علاوه 50 درصد محاسبه می شود. یعنی باید عدد ارزش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی به ریال در ماده 11 تعرفه به صورت مجموع چند بند محاسبه و سپس در 1.5 ضرب شود. 

برای راحتی کار، این موضوع در سایت کارشناس آنلاین به صورت فرم زیر فرموله شده است:

جزییات تعرفه را می توانید در صفحه تعرفه دستمزد کارشناس رسمی در سایت کارشناس آنلاین ببینید.

کارشناس قیمت گذاری رسمی ماشین آلات کارخانه و تجهیزات صنعتی

ارزیابی قیمت کارشناسی ماشین آلات و دستگاه های صنعتی طی یک گزارش کارشناسی به مراجع مربوطه (مانند بانک های استان تهران) که تقاضای کارشناسی کرده اند ارائه می شود.

بیشتر ماشین آلات صنعتی در کشور ما در کارخانه های تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی استان مانند شهرک صنعتی البرز، شهرک صنعتی شمس آباد، شهرک صنعتی خرم دشت پردیس، شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت ورامین، شهرک صنعتی اشتهارد، مجتمع صنعتی خاوران، مجتمع صنعتی بهارستان، لپه زنک، شهرک صنعتی خیرآباد، توتک جاده امام رضا (ع)، شهرک صنعتی علی آباد پایتخت، فجر چرم شهر و سالاریه، شهرک صنعتی خوارزمی، پیشوا، نظر آباد، شهرک صنعتی فیروزکوه دماوند، نصیر آباد پرند، پاکدشت، جنت آباد، ایوانکی و مناطق صنعتی مانند اتحاد تهرانپارس و حکیمیه و شهرک های صنعتی در جاجرود و جاده مخصوص کرج مستقر هستند. آمار دقیق تعداد واحد های صنعتی مستقر در استان تهران مشخص نیست اما تعداد واحد های صنعتی در این استان به نظر بیش از 6000 عدد می رسد.

کارشناسی رشته ی ماشین آلات کارخانجات یکی از رشته های کارشناسی در بخش صنعت و فن (گروه هفت) در کانون کارشناسان رسمی دادگستری است و از جمله رسته های کارشناسی دیگر در این بخش می توان به کارشناسی رسمی رشته تاسیسات ساختمانی، رشته برق، الکترونیک و مخابرات، رشته صنایع نفت، رشته مهندسی پزشکی و تجهیزات پزشکی می باشد.

کارشناسی تعیین میزان استهلاک سالانه ماشین آلات

کارشناس رسمی ماشین آلات می تواند با تعیین و برآورد کارشناسی قیمت دستگاه ها و ماشین آلات تولیدی به تعیین میزان استهلاک سالانه ی آن و برآورد هزینه های سال های آتیه ی یک کارخانه یا شرکت کمک کند. این اعداد برای حسابداران و حسابرسان مجموعه مهم و برای یک مدیر شرکت، حیاتی می باشند. کارشناسی ارزیاب ساختمان توسط کارشناس قیمت گذاری املاک دادگستری انجام می شود.

ماشین آلات تولیدی کارخانه ها که از خارج از کشور خریداری می شوند معمولا دارای استهلاک کمتری هستند. هم اکنون کارخانه های خوبی هم در سطح استان های کشور مانند استان تهران و استان اصفهان و استان خراسان و استان آذربایجان داریم که تولید کننده دستگاه های صنعتی و ابزار دقیق و تجهیزات صنعتی برای کارخانه های ایران هستند.

کارشناسی تعیین اجرت المثل ماشین آلات

در برخی موارد، دادگاه ها، برآورد و تعیین اجرت المثل استفاده از ماشین آلات را به کارشناس ماشین آلات ارجاع می دهند. این در مواردی هست که بعد از مدتی اثبات شود که دستگاه ها و خطوط تولیدی که توسط شخصی مورد بهره برداری صنعتی قرار داشته، متعلق به دیگری بوده و در این موارد، پس از اثبات و احراز مالکیت، دادگاه ها (معمولا شعب حقوقی دادگاه ها یا دادگاه های عمومی و تجدید نظر استان) موضوع را با قرار کارشناسی تعیین اجرت المثل ماشین آلات یا تجهیزات صنعتی به کارشناس رسمی ماشین آلات یا تاسیسات ارجاع می دهند.

در این گونه موارد کارشناسی اجرت المثل با توجه به مشخصات دستگاه ها و مدت استفاده از آن و زمان استفاده از آنها توسط کارشناس رسمی ماشین آلات صورت می گیرد. 

کارشناسی وسایل نقلیه شرکت های صنعتی مانند کامیون ها و تریلر های باربر و وانت ها توسط کارشناس رسمی خودرو دادگستری انجام می شود.

گروه کارشناس آنلاین، در زمینه کارشناسی و ارزیابی رسمی ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات صنعتی چه کمکی به شما می کند؟

برای تعیین ارزش ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و تولیدی کارخانه و کارگاه خود می توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسی در شهر تهران توسط کارشناس رسمی ماشین آلات تهران و در استان های دیگر مانند اصفهان و تبریز و مازندران و گیلان نیز بسته به مورد می تواند توسط کارشناس رسمی ماشین آلات آن استان یا تهران صورت گیرد.

در تجدید ارزیابی شرکت ها و کارخانه های تولیدی و کارگاه های صنعتی، علاوه بر کارشناسی عرصه و اعیان (زمین و ساختمان) کارخانه ها که ممکن است در شهرک های صنعتی قرار داشته باشند معمولا ماشین آلات، تجهیزات صنعتی، دستگاه های تولیدی، خط تولید، ماشین های سی ان سی CNC، نقاله ها، جرثقیل ها نیز مورد ارزیابی و قیمت گذاری توسط کارشناس ماشین آلات قرار می گیرند.

قیمت کارشناسی دستگاه ها و ماشین آلات تولیدی کارخانجات و تجهیزات صنعتی توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته تاسیسات کارخانجات و ماشین آلات صنعتی ضمن بازدید، تعیین و برآورد می شود و کارشناسان رسمی دادگستری گروه کارشناس آنلاین، در رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

می توانید با ما در باره کارشناسی ماشین آلات و ابزار صنعتی کارخانه ها و کارگاه ها و قیمت گذاری آنها مشورت کنید.

روش های تماس با ما :

تلفن دفتر کارشناسی تهران: 44231706 (021)       موبایل :   2282044-0912

واتس آپ :Whatsapp +989122282044

مقالات مرتبط

4 پاسخ

 1. ارزش گذاری ماشین آلات که شما انجام میدید همون هست که برای تجدید ارزیابی دارایی های شرکت نیاز داریم و همون قیمت فاکتور خرید ماشین آلات و دستگاه ها رو می زنید؟ سلام
  کارشناس ماشین آلات شما تجهیزات صنایع شیمایی کشاورزی رو کار کرده؟

  1. سلام قیمت گذاری ماشین آلات رو کارشناس رسمی دادگستری رشته برق تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات ما انجام می ده و ارزش کارشناسی روز دستگاه و تجهیزات صنعتی رو برآورد می کنه نه قیمت فاکتور. چون شما ممکن هست دستگاه رو مثلا پنج سال پیش خریده باشید
   بله تجربه کارشناسی در ماشین آلات صنایع شیمیایی رو هم دارند

   1. با درود

    رشته تحصیلی من مکانیک جامدات هست.. و من مایل هستم در سمت کارشناسی رسمی دادگستری تاسیسات و کارخانجات فعالیت کنم.. اگر در اهواز مرکزی هست برای مشاوره و آموزش لطفا راهنمایی کتیذ

    1. سلام باید سایت کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه و دیگر سایت های مربوطه رو دنبال کنید برای زمان آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *