کارشناس رسمی دادگستری خودرو – کارشناس قیمت گذاری ماشین تهران 1402

قیمت گذاری رسمی ماشین و کارشناسی خسارت تصادفات و کارشناسی افت قیمت ناشی از تصادف توسط کارشناس رسمی دادگستری خودرو (کارشناس رسمی قیمت گذاری ماشین در تهران) یا کارشناسی رسمی دادگستری رشته وسایل نقلیه انجام می شود. قیمت گذاری رسمی کامیون و وانت و ارزش گذاری تریلر و انواع دیگر ماشین های سبک و سنگین نیز جزو وظایف کارشناس رسمی خودرو دادگستری است که از قوه قضاییه یا کانون کارشناسان دادگستری، دارای پروانه و مجوز کارشناس رسمی دادگستری وسایل نقلیه است. 

برای مشاوره در زمینه کارشناسی رسمی ارزیابی قیمت خودرو در تهران و قیمت گذاری توسط کارشناس رسمی دادگستری ماشین با دفتر کارشناسی ما تماس بگیرید:

 

کارشناس رسمی دادگستری ارزش گذاری خودرو

تلفن 44231706 (021) موبایل 2282044-0912

 

کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری ارزش خودرو ماشین

کارشناس رسمی دادگستری خودرو یا کارشناسی رسمی دادگستری رشته وسایل نقلیه و تصادفات یکی از رشته های کارشناسی است که به ارزش گذاری اتومبیل و قیمت گذاری رسمی ماشین و کارشناسی افت قیمت خودرو در تصادف و ارزیابی رسمی اصالت خودرو می پردازد و  کانون کارشناسان رسمی دادگستری پس از گرفتن امتحان کتبی و مصاحبه های علمی حضوری و گذراندن دوره های کارآموزی به متقاضیان دارای مدارک تحصیلی و کاری مربوطه اعطاء می کند.

اگر هر سازمان دولتی یا هر شرکت نیمه دولتی مانند شرکت های بورسی بخواهد یکی از ماشین های خود را به فروش برساند ویا اتومبیلی خریداری کند، این کار را بر اساس نظر کارشناسی کارشناس رسمی خودرو یا همان کارشناس رسمی وسایل نقلیه انجام می دهد و این کارشناس مسائل بررسی اصالت خودرو و قیمت گذاری رسمی برای تعیین ارزش کارشناسی خودرو را انجام می دهد.

شرکت های پخش کالا معمولا از خودرو هایی مانند فوسو و کامیونت ایسوزو و یا بنز خاور استفاده می کنند که کارشناسی رسمی ارزش گذاری این ماشین ها بر اساس وضعیت ظاهری و رنگ دار بودن خودرو و سلامت بدنه و زدگی های احتمالی و یخچال دار بودن کامیون و مدل و تیپ آن و سال ساخت اتومبیل توسط کارشناس رسمی دادگستری خودرو رشته وسایل نقلیه انجام می گیرد.

معمولا ماشین هایی که در شهر تهران و بیشتر شهر های ایران وجود دارد از نوع سواری، وانت، کامیون و ماشین های راهسازی از کمپانی های نیسان، بی ام و BMW، بنز، تویوتا، سایپا، ایران خودرو، جک، پژو، سوزوکی، رنو، کاپرا، هیوندا، کیا موتورز، ولوو، میتسو بیشی، پاترول و پاژرو هستند که در مدل های مختلف در سطح غرب تهران و شرق تهران وجود دارند.

کارشناسی قیمت گذاری رسمی خودرو

بیشترین کاری که به کارشناسان رسمی دادگستری رشته خودرو ارجاع می شود عبارت است از ارزیابی و قیمت گذاری رسمی انواع خودرو (شامل انواع ماشین های اتومبیل سواری، کامیون، تریلر، ماشین آلات راهسازی مانند لیفت تراک و لودر و بولدوزر و بیل مکانیکی) و یا بررسی علت تصادفات و تعیین میزان خسارت وارده به اتومبیل هاست.

کارشناسی ملک توسط کارشناس رسمی ملک دادگستری انجام می شود اما کارشناسی رسمی خودرو نیاز به پروانه کارشناسی رسمی وسایل نقلیه دارد.

ارزیابی قیمت گذاری ماشین بر اساس وضعیت ظاهری و سن اتومبیل و مدل خودرو و وضعیت تصادفات جزئی و کلی آن و میزان آسیب های وارده به بدنه ماشین (که در ایران اصطلاحا به آن رنگ دار بودن ماشین گفته می شود) و سال تولید آن توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته وسایل نقلیه انجام می شود.

با توجه به تورم عمومی قیمت ها در کشور و افزایش قیمت اتومبیل در این چند سال اخیر، ممکن است قیمت گذاری خودرو های شرکت های خصوصی و دولتی برای مزایده فروش و یا افزایش سرمایه ثبتی شرکت ها نیاز به بازنگری و کارشناسی رسمی مجدد و تجدید ارزیابی قیمت گذاری داشته باشد که این کار باید توسط کارشناس رسمی وسایل نقلیه انجام شود.

محاسبه آنلاین حق الزحمه کارشناسی رسمی قیمت گذاری خودرو

دستمزد کارشناسی خودرو مطابق ماده 11 تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری مصوب سال 1402 و در مجموع چند بند به صورت درصدی از ارزش خودرو محاسبه می شود که برای راحتی کار این موضوع در سایت ما به صورت زیر فرموله شده و برای محاسبه آنلاین دستمزد کارشناسی خودرو با نوشتن ارزش تقریبی ماشین در باکس زیر، حق الزحمه قیمت گذاری ماشین مطابق ماده 11 تعرفه کارشناسان رسمی محاسبه می شود:

برای دیدن متن کامل تعرفه می توانید به صفحه تعرفه دستمزد کارشناس رسمی سال 1402 در سایت کارشناس آنلاین مراجعه کنید.

کارشناس رسمی خودرو کیست؟

کارشناس رسمی دادگستری رشته خودرو کسی است که با داشتن سابقه و تحصیلات بالا و قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در قوه قضاییه و کانون کارشناسان رسمی تهران و گذراندن دوره کارآموزی در کانونف توانسته پروانه کارشناسی رسمی دادگستری رشته وسایل نقلیه یا همان چیزی که به آن کارشناسی رسمی خودرو گفته می شود اخذ نماید. یاد آوری می شود کارشناس آنلاین خودرو یا کارشناس آنلاین ماشین  وجود ندارد و ماشین توسط کارشناس رسمی مورد بازدید قرار می گیرد.

معمولا سرهنگ های راهنمایی و رانندگی که در نیروی انتظامی بازنشسته می شوند، پس از قبولی در آزمون کانون کارشناسان و قوه قضاییه، موفق به اخذ مجوز کارشناس رسمی دادگستری می شوند و اجازه ی فعالیت برای ارزش گذاری ماشین و تعیین میزان خسارت و تایید فنی اتومبیل از لحاظ شماره بدنه و شماره موتور را پیدا می کنند.

کارشناس رسمی قیمت گذاری خودرو کارشناس دادگستری ارزیاب ماشین افت قیمت تصادف خسارت ماشین ارزش کارشناسی خودرو

برای فروش خودرو های شرکت های دولتی یا خرید ماشین از اشخاص حقیقی برای شرکت های دولتی و بورسی و نیمه دولتی باید حتما قیمت گذاری خودرو توسط کارشناس رسمی خودرو انجام شود و مثلا رییس یک شرکت نمی تواند به تشخیص خود قیمتی برای اتومبیل خریداری شده تعیین کند.

کارشناس رسمی خودرو هم دارای تجربه کافی در تعیین اصالت ماشین و قیمت گذاری آن است و هم توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری و یا قوه قضاییه از نظر اخلاقی و امنیت حرفه ای کار، صاحب صلاحیت شناخته شده است و همچنین امین. بنابراین برای تعیین ارزش کارشناسی ماشین های سبک و سنگین شرکت خود حتما از کارشناس رسمی خودرو کمک بگیرید.

تلفن تهران 44231706-(021) موبایل 2282044-0912

کارشناسی رسمی قیمت ماشین های ایرانی

کارشناسی قیمت ماشین برای خودرو های سبک و سواری از کارخانه های خودرو سازی ایرانی مانند ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو، مدیران خودرو، ایکو رانا، کرمان خودرو، زامیاد، بهمن موتورز، فردا موتورز، ایکو آریسان، ایکو سورنو ایکو ری را، ایکو دنا، ایکو تارا و آرین پارس برای کلیه ماشین های ایرانی از جمله کارشناسی ارزش گذاری ماشین هایی مانند سمند، پژو 405، پژو 206، پژو 207، سورن، تارا، شاهین، پراید، پاترول، دنا و دیگر ماشین ها مانند کارشناسی قیمت گذاری وانت نیسان انجام می شود. 

کارشناسی رسمی قیمت گذاری خودرو خارجی و مونتاژ

کارشناسی قیمت گذاری رسمی ماشین های خارجی و مونتاژ ایرانی نیز توسط کارشناس رسمی خودرو در تهران و سایر شهر های کشور و استان های مختلف انجام می شود. این قیمت گذاری برای کلیه ماشین های سبک و سنگین خارجی از جمله بنز، ولوو، نیسان، هیوندا سانتافه، هیوندا سوناتا، هیوندا آزرا، هیوندا توسان ix35، هیوندا وراکروز، کارشناسی ماشین های کیا موتورز، کارشناسی کیا سورنتو، کارشناسی قیمت کیا اسپورتیج، کارشناسی قیمت کیا اپتیما، کارشناسی چری، کارشناسی رسمی قیمت تیگو 7 و تیگو 5 و تیگو 8، کارشناسی قیمت x55, x22, x33، کارشناسی ماشین های فونیکس FX، کارشناسی قیمت تویوتا کمری و تویوتا یاریس و تویوتا هایلوکس و انواع تویوتا های دیگر، کارشناسی ارزش گذاری بی ام و BMW، کارشناسی ماشین های سنگین کامیون و تریلر کشنده توسط کارشناس رسمی دادگستری خودرو انجام می شود.

کارشناسی ماشین شرکت ها برای مزایده فروش

چنانچه شرکت های خصوصی مانند سهامی خاص و یا شرکت های سهامی عام و یا سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر انتفاعی بخواهند یکی از ماشین های سبک یا سنگین مانند کامیون خود را به فروش برسانند نیاز به کارشناسی قیمت گذاری آن ماشین توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته خودرو دارند و همچنین در صورتی که شرکت ها بخواهند یک ماشین سواری یا ماشین های راهسازی یا ماشین های سنگین برای شرکت خریداری کنند.

کارشناس قیمت گذاری ماشین های چینی

با توجه به گستردگی ماشین های چینی وارداتی و مونتاژی چینی در تهران، خرید آنها توسط سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی سهامی خاص و سهامی عام ایران نیز رایج شده است.

کارشناس دادگستری قیمت گذاری ماشین با بررسی وضعیت خودرو های چینی مانند لاماری، ام وی ام مدیران خودرو، ام فور و سوبا فردا موتورز، x22 , x55 pro, x33, x60 مدیران خودرو و فونیکس اف ایکس FX و تیگو سون تیگو 7 و تیگو ایت و دیگنیتی و فیدلیتی و کارشناسی قیمت هایما نیز جزو کارهای کارشناس دادگستری ماشین است.

هم اکنون ماشین هایی مانند جیلی آزکارا نیز به بازار خودروی ایران آمده اند.

تعیین ارزش کارشناسی روز اتومبیل 

با توجه به تورم های چند سال اخیر در ایران که بر خلاف دوره های گذشته نوسانات قیمت خودرو در کشور ما سه سال مداوم طول کشیده، قیمت گذاری خودرو ممکن است از این ماه تا ماه بعد تفاوت قابل توجهی داشته باشد و در این مورد باید به کارشناس رسمی وسایل نقلیه رجوع کرد.

کارشناس رسمی خودرو با بازدید ماشین و کنترل اصالت خودرو و بررسی اسناد و مدارک آن، می تواند ارزش گذاری خودرو را انجام دهد. کارشناسی آنلاین ماشین برای کارشناس رسمی وجود ندارد و خودرو توسط کارشناس  رسمی مورد بازدید قرار می گیرد.

کارشناس رسمی دادگستری برای ارزیابی قیمت گذاری تعیین ارزش ماشین است و در مواردی که یک شرکت خصوصی یا خصولتی یا نیمه دولتی یا حتی شرکت دولتی قصد دارد اتومبیل سواری یا کامیون اقدام کند باید کارشناسی ارزش گذاری آن توسط یک کارشناس رسمی دادگستری ارزیاب رشته خودرو وسایل نقلیه انجام شود.

این موضوع در مورد وسایل نقلیه ریلی و کشتی ها و وسایل نقلیه هوایی نیز باید توسط کارشناس مربوطه صورت گیرد.

کارشناسی ارزش گذاری خودرو های سنگین مانند وسایل راهسازی و کامیون ها توسط کارشناس رسمی وسائط نقلیه در رشته مربوطه انجام می گیرد.

در موارد کارشناسی رسمی اتومبیل با ما تماس بگیرید: 44231706 (021)

آیا یک شرکت خصوصی یا اداره نیمه دولتی می تواند به یک غیر کارشناس رسمی رجوع کند؟

در یک کلمه خیر. بله شرکت های دولتی و نیمه دولتی و شرکت های بورسی چه در تهران و چه در شهر های دیگر برای خرید یا فروش اتومبیل سواری یا کامیون یا وانت یا ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی و هر گونه خودرو نمی توانند شخصا آن را قیمت گذاری کنند و یا به اشخاص غیر رسمی بسپارند. 

فروش ماشین در مزایده و یا خرید در مناقصه و یا تهاتر برای این شرکت ها باید توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته وسایل نقلیه انجام شود که رسما تعیین صلاحیت شده و مجوز قیمت گذاری ماشین را دارد.

این موضوع برای شرکت های خصوصی نیز به نوعی برقرار است. از آنجا که این شرکت ها معمولا بین چند سهامدار مشترک هستند به منظور جلوگیری از ایجاد شائبه قیمتی در آینده، باید ارزش گذاری ماشین توسط کارشناس رسمی ماشین انجام شود.

شرکت های خصوصی معمولا برای تجدید ارزیابی شرکت ها به منظور ارائه به سازمان بورس اوراق بهادار و یا اداره دارایی برای در نظر گرفتن در کاهش مالیاتی نیز نیاز به ارزش گذاری خودرو بطور رسمی دارند.

معمولا ادارات ثبت اسناد و املاک (واحد اجرای ثبت) نیاز به کارشناس رسمی رشته خودرو برای ارزیابی قیمت روز اتومبیل به عنوان قیمت پایه برای برگزاری مزایده ی فروش آن دارند و همچنین شعب حقوقی دادگاه ها نیز به منظور تعیین مقصر تصادفات رانندگی و تعیین میزان خسارت وارده برای تصمیم گیری در پرونده های مربوط به ماشین، به این کارشناسان رسمی جهت اظهار نظر کارشناسی رجوع می کنند.

برآورد و ارزیابی قیمت کارشناسی خودرو نیاز به کارشناس رسمی دادگستری در رشته وسایل نقلیه دارد.

کارشناس رسمی قیمت گذاری ماشین خودرو اتومبیل تهران

اهم ارجاعات به کارشناس رسمی دادگستری وسایل نقلیه

کارهای اصلی یک کارشناس رسمی دادگستری خودرو یا وسایل نقلیه به شرح زیر است و بطور کلی کارشناسان رسمی خودرو، امور مربوط به تعیین رسمی قیمت خودرو و یا ارزش گذاری ماشین و افت قیمت وسایل نقلیه و دیگر امور کارشناسی ماشین را انجام می دهند:

 • تشخیص اصالت خودرو 
 • ارزیابی قیمت ماشین و تعیین ارزش خودرو و انواع وسایل نقلیه موتوری زمینی
 • تعیین خسارت تعمیرگاهی و تصادف
 • تعیین اجرت المثل استفاده از ماشین و اجاره بهای آن
 • رسیدگی به تصادفات و تعیین علت تصادف ماشین ها و یا کاهش ارزش ماشین
 • کارشناسی افت قیمت خودرو

این رشته کارشناسی جزو گروه حمل و نقل در کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران (گروه پنجم) می باشد که از عناوین دیگر رشته های این رشته می توان به کارشناسی رسمی رشته حمل و نقل (راه و ترابری)، رشته خطوط ریلی، رشته امور وسایل نقلیه دریایی و کارشناس رسمی رشته وسایل نقلیه هوایی اشاره کرد.

مثلا اگر در شهر تهران یک طلبکار، ماشین بدهکار را جلب و به دادگاه برای وصول طلب مالی معرفی کند، دادگاه امر کارشناسی ارزش گذاری قیمت ماشین را به کارشناس رسمی خودرو ارجاع می دهد و کارشناس رسمی دادگستری رشته وسایل نقلیه ارزیابی رسمی قیمت اتومبیل را انجام می دهد.

کارشناسی ارزیابی خسارت ناشی از افت قیمت ماشین

با وجود این که در عرف جامعه ما بین خودروی تصادفی با غیرتصادفی تفاوت قیمت وجود دارد و خسارت افت قیمت ناشی از تصادف خودرو در صورت مطالبه باید پرداخت گردد ولی معمولا بیمه فقط خسارات مربوط به تعمیر و صافکاری خودرو را پرداخت می‌ نماید.

عدم پرداخت این خسارت از جانب بیمه مانع مطالبه آن از راننده مقصر نیست؛ زیرا مطابق مواد ۱ و ۲ قانون مسئولیت مدنی، هر کس به دیگری به صورت عمدی یا غیرعمدی خواه مباشرتاً یا به تسبیب خسارتی وارد نماید، مسئول جبران خسارت می‌باشد.

در راستای مطالبه خسارت افت قیمت ناشی از تصادف خودرو، شخص متضرر معمولا باید برای تأمین دلیل برآورد خسارت ناشی از افت قیمت به شورای حل اختلاف مراجعه کند. پس از ثبت دادخواست، کارشناس مربوط به تصادفات تعیین می‌شود تا با بازدید خودرو، خسارت افت قیمت ماشین را محاسبه و برآورد نماید.

بعد از تعیین خسارت از جانب کارشناس، دادخواست مطالبه خسارت به طرفیت مالک خودروی مقصر تقدیم دادگاه یا شورای حل اختلاف می‌شود؛ با این توضیح که اگر خسارت وارده تا نصاب ۲۰۰ میلیون ریال باشد، رسیدگی به دادخواست مطالبه خسارت مزبور در صلاحیت شورای حل اختلاف و اگر بیشتر از این مبلغ باشد، در صلاحیت دادگاه خواهد بود.

مراحل اقدام برای گرفتن خسارت ناشی از تصادف یا افت قیمت خودرو در دادگاه ها و به طور مشخص شورای حل اختلاف و دایره های اجرای احکام، تا حدی پیچیده و وقت گیر است و نیاز به مراجعات متعدد متقاضی زیان دیده از تصادف به دفاتر الکترونیک قضایی و شورای حل اختلاف و کارشناس رسمی خودرو برای تعیین میزان خسارت و کارشناسی میزان افت ارزش اتومبیل دارد که به نظر می رسد بهتر است قوه قضاییه نسبت به تسهیل روند های مربوطه گرفتن خسارت چاره ای بیاندیشد.

کارشناسی قیمت گذاری خودرو تجدید ارزیابی شرکت های خصوصی و خصولتی یا دولتی

شرکت های خصوصی یا نیمه خصوصی (خصولتی) یا شرکت های دولتی هنگام جابجایی و انتقال سهام شرکت و یا به منظور به روز کردن اسناد و دفاتر حسابداری شرکت معمولا هر چند سال یک بار، به تجدید ارزیابی دارایی های شرکت از جمله وسایل نقلیه مانند خودرو های سبک و ماشین های سنگین مانند کامیون و تریلر و کشنده های سنگین می پردازند که این کار نیز توسط کارشناس رسمی ماشین انجام می شود.

قیمت خودرو های چینی

ارزش خودرو های چینی بازار ایران که در کارخانه های مختلف خودرو سازی ایران مونتاژ می شود مانند مدیران خودرو و بهمن خودرو و … در یک سال اخیر بسیار دچار چالش های کاهشی شده که این موضوع کار قیمت گذاری رسمی آنها را توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته خودرو با چالش مواجه کرده است. این اتومبیل ها با برند های مختلفی مانند جک و فونیکس و تیگو و هایما و چری و ام وی ام و … به بازار خودروی ایران عرضه شده اند.

امروزه خودرو های متعدد چینی مانند تیگو و چری و فونیکس و لاماری در بازار ایران هستند که دیده می شود خریداران آنها بیشتر از صاحبان اتومبیل های دیگر به بررسی این ماشین ها حساسیت دارند.

کارشناسی تعیین خسارت ناشی از تصادف

در برخی تصادفات خودرویی، میزان صدمه‌ای که به ماشین وارده شده بیشتر از میزان پوشش بیمه ای خسارت بدنه ایست که ماشین مقصر حادثه و مقصر تصادف آن هزینه را تقبل می کند. 

به عبارت دیگر دو اتومبیل مثلا در شهر تهران با هم تصادف کرده اند و بیمه ی ماشین مقصر مثلا 20 میلیون تومان از میزان خسارت وارده به ماشین خسارت دیده را جبران می کند اما میزان واقعی خسارت وارده به اتومبیل دوم بیشتر از 20 و مثلا 30 میلیون تومان است.

در این صورت معمولا طرف خسارت دیده به دادگاه ها و شورای حال اختلاف برای گرفتن خسارت مازاد بر بیمه طرف مقابل اقدام کند و برخی از خسارت دیدگان به منظور دانستن تخمین کارشناسی میزان خسارت واقعی به خودرو از یک کارشناس رسمی دادگستری در رشته وسایل نقلیه درخواست کارشناسی میزان خسارت ناشی از تصادف می کنند و کارشناس رسمی ضمن بررسی کامل خودرو، میزان خسارت وارده را ارزیابی و کارشناسی کرده و طی گزارش کارشناسی به متقاضی اعلام می کند. 

موضوعی که اخیرا در ایران باب شده که شرکت های بیمه خود را موظف به پرداخت خسارت بر مبنای ماشین های عرف می دانند و از پرداخت خسارت کامل خودرو های بالاتر از حد عرف که هر سال عدد آن اعلام می شود. به این ترتیب و به این روالی که فعلا در بیمه ها حاکم شده نمی توان به پرداخت خسارت کامل اتومبیل هایی با ارزش بالا مانند رده سوناتا و آزرا از هیوندا و اسپورتیج و سورنتو و موهاوی از کیا موتورز و تقریبا کلیه ماشین های جدید بی ام و bmw و بنز و میتسوبیشی امید داشت.

مالک خودروی خسارت دیده نیز در صورت عدم توافق و صلح و سازش با مسبب خسارت، به محاکم دادگاه و شورای حل اختلاف مراجعه نموده و گزارش کارشناسی تعیین میزان خسارت را به عنوان جزوی از ادله ی دادخواست به دادگاه ارائه می دهد.کارشناس رسمی دادگستری خودرو اتومبیل وسایل نقلیه

گروه ما در زمینه کارشناسی رسمی خودرو، تصادفات و سایر وسایل نقلیه چگونه به شما کمک می کند؟

اگر در جستجوی کارشناس رسمی برای تعیین قیمت رسمی خودرو هستید برای ارزیابی رسمی و تعیین ارزش انواع ماشین و وسایل نقلیه در تهران و سایر شهر های کشور می توانید با کارشناسان رسمی دادگستری رشته مربوطه در گروه کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت گذاری رسمی اتومبیل و سایر وسایل نقلیه شما می تواند توسط تیم کارشناس رسمی دادگستری خودرو و دیگر وسایط نقلیه ی گروه ما برای یافتن قیمت کارشناسی ماشین – شامل خودرو سواری، کامیون، ماشین آلات حمل و نقل و راهسازی و صنعتی – و اعلام آن به مراجع مربوطه انجام شود.

گروه کارشناسان رسمی ساتیا (کارشناس آنلاین) متشکل از کارشناسان رسمی که در تهران و سایر شهر های استان های کشور مانند شیراز، اصفهان، تبریز، رشت، ساری، بندرعباس، مشهد، خرم آباد مقیم و مستقر هستند می توانند در زمینه ارزش گذاری و کارشناسی رسمی خودرو به شما کمک کنند.

تلگرام: www.telegram.me/MdShahdad  یا  با آیدی تلگرام: MdShahdad@
واتس آپ :Whatsapp +989122282044

شماره تماس گروه کارشناس آنلاین 44231706(021) و موبایل 2282044-0912

Price evaluation of all types of vehicles including cars, sedans, suv cars, trucks, lift truck, loader and other machinery in Iran specially in Tehran city are done by our official experts in of car and transportation field. 

you can feel free to contact Karshenas Online Group of official experts +989122282044.

مقالات مرتبط

42 پاسخ

 1. سلام قیمت گذاری ماشین برای فروش شرکت رو هم باید کارشناس رسمی انجام بده‌؟

  1. سلام اگه شرکت دولتی یا نیمه دولتی باشه بله لازمه ولی اگه خصوصی باشه لازم نیست اما برای جلوگیری از اختلافات آینده بین شرکا بهتره که ارزش گذاری توسط کارشناس رسمی دادگستری وسایل نقلیه انجام بشه

   1. ارکان اصلی اسقاط خودروی تصادفی کدامند یا بطور کلی چه شرایطی خودرو اسقاط اعلام می‌شود

   2. سلام نیسان اتاق تعویض چند درصد افت قیمت داره بر اساس نظریه کارشناس دادگستری

 2. سلام کارشناس می‌تواند برای اصالت اتاق نامه برای شماره گذاری دهد

 3. سلام
  وقت بخیر
  افت قیمت ماشین در تصادف چطور محاسبه میشود؟
  و تا چند سال محاسبه میشود؟

 4. سلام یک کوییک r مدل ۹۸/۱۱به عنوان صفر از بنگاه خریدیم وقتی بردیم سرویس اولیه گفتن این خودرو قبلا سرویس شد کیلومتزش دستکاری شده و گارانتی رو باطل کردن.الان ما چکار کنیم.ماشین رو تحویل بنگاه بدیم؟ یا شکایت کنیم؟

 5. یک ماشین رو میخواستم برای سفارت کارشناسی کنم و برگه کارشناسی بگیرم
  نیاز به یک کارشناس ارزیاب قیمت ماشین دارم کار شماست آیا

   1. سلام یک ماشین 405 دادم کارشناسی سیار کارشناسی کرد یعد 2 ماه متوجه شدم شاسی ترک داره میتونم قانونی خسارت بگیرم؟؟

 6. قیمت گذاری ماشین آلات راهسازی مثل لودر و بولدوزر که مال شرکت هست و می خواهیم بفروشیم به صورت مزایده
  نیاز به کارشناس رسمی ارزش گذاری داریم

 7. سلام
  پراید وانت ۹۸ از سایپا گرفتم که نقص فنی داره و پس از چندین بار مراجعه رفع نشد برای مرجوع کردن آن نیاز به نظر کارشناسی هست؟لطفاراهنمایی بفرمایید

 8. قیمت گذاری برای فروش ماشین شرکت رو باید هتما شما انجام بدید؟ نمیشه کارشناس رسمی نباشه و مدیرا صورت جلسه کنند؟ مدیران با هزینه کارشناس رسمی موافقت نمی کنند

  1. سلام اگر برای افزایش سرمایه ثبتی شرکت باشه و یا شرکت شما دولتی یا نیمه دولتی یا بورسی باشه ارزش گذاری رسمی اتومبیل باید توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته خودرو یا وسایل نقلیه انجام بشه و گزارش کارشناسی ضمیمه بشه
   حتی شرکت های خصوصی هم هنگام فروش ماشین برای جلوگیری از اختلافات آینده بین شرکا همین کارشناسی رو توسط کارشناس رسمی قیمت گذاری خودرو انجام می دند. در مورد مسائل حقوقی مربوطه با وکیل خودتان مشورت کنید

 9. ماشین پژو 206 دارم که تصادف کردم و مقصر ماشین پشت سری بوده. آیا ارزش داره دنبال افت قیمت برم دادگاه؟

  1. سلام شکایت در باره میزان افت قیمت یا خسارت ناشی از تصادف به میزان کارشناسی خسارت وارده و ارزش ماشین داره که یک تصمیم شخصی هست.

 10. سلام با تشکر از توضیحات شما
  آیا کارشناسی اصالت خودرو همون بررسی شماره موتور و بدنه و اینهاست؟ قیمت کارشناسی اصالت ماشین با کارشناسی قیمت گذاری ماشین فرق می کنه جداست؟

   1. یک دستگاه خودروی صفر ام وی ام خریدم
    بلافاصله پس از تحویل به تشخیص رنگ مراجعه کردم طبق نظر کارشناس مربوطه گلگیر جلو سمت راست رنگی است
    شرکت قراره کارشناس دادگستری ارسال کنه
    آیا من هم می توانم یک کارشناس دیگر بیارم ؟
    یا حتما باید کارشناس خود شرکت بیاد؟
    در صورت بله به چه صورت میتوانم کارشناس بیارم

 11. سلام می خواهیم با یک کارشناس رسمی وسایل نقلیه برای قیمت گذاری ماشین های سنگین دست دوم شرکت که می خواهیم بفروشیم مشورت کنیم
  کارشناس شما مشاوره هم میدهند؟

  1. کارشناس رسمی ارزیاب خودرو مشاوره نمی دهند و فقط کار قیمت گذاری رسمی ماشین ها از جمله ماشین سنگین را برای شرکت ها انجام می دهند. نیاز به بازدید از ماشین و دیدن اسناد مالکیت هست

 12. سلام من خودرو خودمو به یکی امانت دادم با ماشین من رفته مست کرده تصادف کره حالا تامین دلیل دادم تا کارشناس تخمین خسارت بزنه خاستم ببینم بنده میتونم از کارشناسی شما استفاده کنم برایه ارائه به دادگاه یا خودشون حتما باید کارشناس بفرستن.چون من ماشینمو لازم دارم میخام زود درش بیارم درس کنم استفاده کنم

  1. سلام با یه ۲۰۷ نو تصادف کردم.مقصر من بودم اما آسیب جزئی بود ، فقط در پشتش کمی آسیب دید که احتمالا بدون رنگ دربیاد.الان صاحب ماشین رفته برا گرفتن افت قیمت شکایت کرده ، آیا مشمول میشه یا نه؟اگر میشه ،حدودا چند درصد؟آسیب دیدگی خیلی شدید نبود.
   آیا بیمه افت قیمت رو پرداخت میکنه؟اگر نکرد میتونم از بیمه شکایت کنم؟

   1. این که بیمه چه چیزی رو پرداخت میکنه یا میشه از بیمه شکایت کرد رو باید با وکیل مشورت کنید کار ما نیست اما میزان خسارت و افت قیمت ماشین در تصادف باید بازدید بشه. دادگاه معمولا وقتی شکایت از شما شد کارشناس رسمی خودرو وسایل نقلیه انتخاب میکنه که بیاد بازدید ماشین

 13. یک دستگاه خودروی صفر ام وی ام خریدم
  بلافاصله پس از تحویل به تشخیص رنگ مراجعه کردم طبق نظر کارشناس مربوطه گلگیر جلو سمت راست رنگی است
  شرکت قراره کارشناس دادگستری ارسال کنه
  آیا من هم می توانم یک کارشناس دیگر بیارم ؟
  یا حتما باید کارشناس خود شرکت بیاد؟
  در صورت بله به چه صورت میتوانم کارشناس بیارم

  1. این مورد پیش میاد بالاخره. در مورد راه حل هم بهتره اگر شرکت زیر بار نمیره خودتان هم نظر کارشناسی یک کارشناس رسمی وسایل نقلیه رو بگیرید تا بعدا بتونید با وکیل اقدام قانونی کنید اما معمولا خود شرکت ها در این زمینه کنار میان و همکاری می کنند

 14. با سلام از یه نمایشگاه اتومبیل یه پژو پارس خریداری کرده که قرار شد یک ماهه به من تحویل داده بشه ولی طرف کلاهبردار از آب درومده بعد یک سال شکایت حقوقی ملزم شد به تحویل خودرو حالا رفته برا کارشناسی قیمت خودرو سوالم اینه کارشناسی قیمت خودرو برابر با قیمت کارخونه صورت میگیره یا قیمت بازار آزاد اگر قیمت کارخونه باشه که من حتی پولی که یک سال پیش تحویل دادم بیشتر از قیمت کارخونه بوده و من بازار آزاد و از نمایشگاه شخصی خریداری کردم ممنون از پاسخ شما؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام به شما. کارشناس رسمی رشته خودرو باید به دستور قاضی و قرار کارشناسی نگاه میکنه و هر چه قاضی بخواد همون رو برآورد قیمت میکنه اما دادگاه در این موارد معمولا ارزش روز کارشناسی ماشین رو میخواد نه قیمت کارخانه. باز با یک وکیل مشورت کنید

 15. سلام، خودروی پ‌ژوپپارس elxمدل 95 داشتم، درسال 98 توسط شخصی واژگون شد،دادخواست افت قیمت دادم ولی پیگیری نکردم، حالا طرف میگه تا5سال میتونستی ازمن خسارت افت قیمت بگیری، الان دیگه نمی تونی، آیا راست میگه؟

 16. سلام سه ماهع یه ماشین خریدم از اشنا قولنامه نکردم دو شاهد دارم که گفته بود ماشین فقط تمام رنگ به دلیل افتاب سوختگیه ولی الان بردم تعویض پلاک فهمیدم اتاق غیر قانونیه آیا شکایتش کنم بدون در دست داشتن قولنامه و داشتن دو شاهد میتونم محکومش کنم؟

 17. سلام من تصادف کردم شورا حل اختلاف شکایت کردم الان 8 ماه گذشته ایا کارشناس دولت قیمت به روز میزنه؟

 18. سلام. برگه سند کمپانی ماشین پژو 405 من گم شده و ماشین مدتهاست که در پارکینگ خوابیده. ایران خودرو گفته ماشین را ببریم نمایندگی برای صدور برگه المثنی ولی فعلا امکانش نیست. آیا شما میتوانید بدون مراجعه به دادگاه و یا هیئت حل اختلاف اصالت ماشین را تایید کنید تا بتوانم مدرک سند کمپانی المثنی را بگیرم؟

 19. سلام وقت بخیر کسانی که با رشته مهندسی مکانیک وارد گروه کارشناس رسمی دادگستری میشود می تواند کار تعین خسارت را انجام دهند؟کلا در چه زمینه می توانند نظر دهند؟