اندازه گیری طول فاصله دو نقطه با گوگل مپ چگونه توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری انجام می شود؟ معمولا در هنگام بررسی زمین های بزرگ و یا املاک خارج از محدوده شهر نیاز به بررسی اولیه نقشه و تعیین مساحت تقریبی و طول ها و فاصله بین نقاط داریم. این کار معمولا توسط کارشناسان نقشه برداری و کارشناس رسمی ساختمان با استفاده از سایت گوگل مپ انجام می شود.

maps.google.com

یکی از امکانات قدیمی گوگل مپس امکان اندازه‌گیری مسافت‌ها از روی نقشه است. مثلا اگر بخواهید بدانید محیط پارک محله شما چقدر است یا اینکه کوچه شما چند متر طول دارد کافیست تا وارد گوگل مپس شوید و با ابزاری که در اختیارتان می‌گذارد مسافت مورد نظر را اندازه بگیرید.

از آنجا که اکثر کاربران گوگل مپس از این سرویس روی گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنند ما نیز نحوه اندازه‌گیری مسافت با گوگل مپس را در گوشی به شما آموزش خواهیم داد هرچند روش انجام چنین کاری در وب خیلی فرق ندارد.

  1. وارد گوگل مپس شوید.
  2. مکان مورد نظر را روی نقشه پیدا کنید.
  3. انگشت خود را روی نقطه شروع اندازه‌گیری قرار داهید تا علامت گذاری شود.
  4. منو پایین صفحه را به سمت بالا بکشید و ابزار Measure Distance را انتخاب کنید.
  5. با حرکت دادن نقشه، نشانگر را روی نقطه پایان اندازه گیری قرار دهید.
  6. مسافت بین دو نقطه در پایین صفحه نمایش داده می‎شود.

با استفاده از این ویژگی، علاوه بر اندازه گیری یک خط مستقیم، می‌توانید خطوط شکسته را نیز اندازه بگیرید یا محیط یک محل را حساب کنید.

برای این کار باید از دکمه + در گوشه صفحه استفاده نمایید تا بتوایند مسافت‌ها را به صورت شکسته اندازه‌گیری کنید.

توجه داشته باشید اندازه گیری با این روش خیلی دقیق نیست بنابراین اگر نیاز به اندازه گیری دقیق داره استفاده از گوگل مپس پیشنهاد نمی‎شود.

اگر گوگل مپس اندازه‌ها را بر حسب متر نشان نداد وارد Settings برنامه شوید و بخش Distance units واحد را به کیلومتر تغییر دهید.

ماخذ: سایت gsm

گروه کارشناسان رسمی کارشناس آنلاین در زمینه نقشه برداری به شما کمک می کند

برای تهیه نقشه یو تی ام utm ، نقشه یک دو هزارم 1/2000 و کروکی ثبتی، تعیین مساحت آپارتمان و زمین و دیگر کارهای نقشه برداری می توانید به مهندسان نقشه برداری همکار گروه ما رجوع کنید.

از طریق صفحه تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست