جستجو کردن

تفاوت ابلاغ قانونی و ابلاغ واقعی – کارشناس رسمی دادگستری ساختمان

تفاوت ابلاغ قانونی و ابلاغ واقعی – کارشناس رسمی دادگستری ساختمان

به گزارش خبرگزاری میزان، ابلاغ یکی از مهمترین ارکان دادرسی عادلانه به حساب می آید. زیرا اجرا نشدن درست و صحیح تشریفات ابلاغ موجب تضییع حقوق افراد در دادرسی می‌شود.
{این متن تنها برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و برای این مورد حتما باید با متخصص حقوقی یا وکیل مشورت کنید}
تا ابلاغ صحیحی در کار نباشد و دو طرف دعوا، از زمان و مکان دادرسی اطلاع نداشته باشند جلسه دادرسی هم تشکیل نخواهد شد.

اجرای صحیح ابلاغ قانونی

 
بنابراین می‌توان اجرای عدالت و احقاق حق در دادگاه‌ها را موکول به اجرای صحیح و درست ابلاغ، دادخواستو ضمائم به دو طرف دعوی دانست.

ابلاغ اوراق قضایی مختص به مرحله معینی از دادرسی نیست و در واقع ابلاغ، فقط پل ارتباطی دادگاه با اشخاص در تمام مراحل دادرسی شامل بدوی، تجدیدنظریا فرجام خواهی است.

برای اینکه دادخواست و ضمیمه‌های آن به دست خوانده برسد یا اصحاب دعوا از تصمیمات دادگاه مطلع شوند تشریفات خاصی وجود دارد که به آن ابلاغ می‌گویند.
این تشریفات در دادگاه حقوقی رعایت می‌شود و با تشریفاتی که در دادگاه کیفری برای احضار وجود دارد تفاوت‌های بسیاری دارد، بسته به اینکه برگه‌های قضایی به شخص خود مخاطب برسد یا نه ابلاغ تقسیم‌بندی می‌شود.
گروه کارشناس رسمی دادگستری ساتیا - کارشناس آنلاین ارزیابی زمین کارشناسی ملک قیمت گذاری آپارتمان ارزش کارشناسی
اگر برگه‌های قضایی به دست کسی برسد که نام او در برگه‌ها درج شده است ابلاغ واقعی خواهد بود که کامل‌ترین نوع ابلاغ است، اما اگر برگه‌های ابلاغ به دست خود او نرسد عنوان ابلاغ ابلاغ قانونی خواهد بود، بنابراين ابلاغ ممكن است به دو صورت قانونی و واقعی باشد.
{این متن تنها برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و برای این مورد حتما باید با متخصص حقوقی یا وکیل مشورت کنید}
برای امور حقوقی خود همواره یک وکیل با خود داشته باشید.
کارشناس رسمی ارزیاب ملک با ابلاغ قانونی دادگاه، کار کارشناسی قیمت گذاری املاک را برای وثیقه ملکی یا قیمت پایه مزایده در دادگاه انجام می دهد. کارشناسی اموال شرکت در تهران توسط کارشناس رسمی دادگستری تهران برای افزایش سرمایه ثبتی شرکت در اداره ثبت شرکت ها انجام می شود.
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *