جستجو کردن

نصب سامانه ورود الکترونیک کارشناسان رسمی و وکلا

نصب سامانه ورود الکترونیک کارشناسان رسمی و وکلا

نصب سامانه ورود الکترونیک کارشناسان رسمی و وکلا در مجتمع قضایی شهید بهشتی تهران و مجتمع دادگاه های تجدید نظر در میدان هروی تهران توسط مرکز وکلا و کارشناسان دادگستری، نوید بخش وجود دیدگاه نو نسبت به جایگاه کارشناس رسمی دادگستری و وکیل هست و جای قدردانی دارد.

در چند سال اخیر، کارشناسان رسمی و وکلا نیز مانند همه الزام به گذر از مبادی بازرسی کیف و تحویل موبایل و اسکنر بوده اند که این امر با توجه به لزوم استفاده از موبایل و اسکنر برای مطالعه و ذخیره پرونده و انجام امور کارشناسی و وکالت، برای وکیل و کارشناس، مشکل ایجاد کرده بود.

با انتخاب جناب آقای دکتر بهادری جهرمی به ریاست مرکز کارشناسان رسمی دادگستری، شاهد رویکرد مثبت و ترویج نگاه خوشبینانه به جایگاه وکیل و کارشناس توسط ایشان بوده ایم و بنا به اخبار رسیده، نصب سامانه ورود الکترونیک وکلا و کارشناسان رسمی در مجتمع قضایی شهید بهشتی نیز به همت ایشان صورت گرفته است.

در ادامه ضمن سپاس از این حرکت آقای دکتر بهادری جهرمی، متن خبر مربوط به افتتاح این سامانه را برای اطلاع شما می آوریم:

نصب سامانه الکترونیک ورود کارشناسان رسمی

5 تیرماه 1398

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در حاشیه مراسم افتتاح سامانه ورود الکترونیک وکلا و کارشناسان به مراجع قضایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این گیت در مجتمع‌های قضایی دیگر نیز افتتاح خواهد شد، گفت: در دوره تحول دستگاه قضا بر اساس وعده‌ای که به بدنه کارشناسان و وکلا داده بودیم، شرایط تردد آن‌ها را در جهت تکریم و کرامت این مجموعه که جزو همکاران عرصه عدالت هستند و در فرآیند دادرسی و احقاق حق با مجموعه قضایی همکاری شایسته‌ای دارند، فراهم کردیم.
اسماعیلی افزود: در راستای تسهیل در تردد وکلا و کارشناسان و احراز هویت آن‌ها و همچنین اینکه این خادمان عرصه عدالت نیاز دارند که در صورت نیاز برای تهیه گزارش لازم از محتویات و مستندات پرونده تجهیزات الکترونیکی و تلفن همراه و امثال آن را به همراه داشته باشند، براساس وعده انجام شده و با اهتمام دادگستری استان تهران و مساعدت این مجموعه قضایی این امر محقق شد.

اسماعیلی گفت: به دنبال این هستیم هرکسی که وارد مجموعه قضایی می‌شود نهایت احترام به او شود.

وی اضافه کرد: این موضوع به این دو مجتمع اختصاص نخواهد داشت و در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از سیستم‌های ویژه تردد کارشناسان و وکلا در همه مجتمع‌های قضایی سطح تهران خواهیم بود.

امیدواریم دیدگاه های جدید آقای بهادری جهرمی منجر به ارتقاء جایگاه کارشناسان رسمی دادگستری و وکلا نزد مردم و مراجع قضایی شود.

منبع خبر: نصب سامانه الکترونیک

گروه کارشناس رسمی دادگستری ساتیا (کارشناس آنلاین)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *