اختصاصی بودن انباری آپارتمان برخی اوقات باعث اختلاف بین مالکان از حیث تغییر و تحولات در آن می شود. یکی از قسمت‌های اختصاصی و از ملزومات آپارتمان انباری است. در واقع انباری‌ها جای نگهداری وسایلی هستند که هر چند ضروری به نظر نمی‌رسند، اما بودن آن‌ها برای زندگی لازم است.

آیا مالک می تواند هر تصرفی در انباری خود داشته باشد؟

دربارة انباری باید بدانید که مالک آپارتمان می‌تواند هر نوع تصرّف و تغییری در داخل انباری خود انجام دهد؛ البته، این تغییرات باید تا حدودی باشد که با حقوق مالکان سایر واحدها منافات نداشته باشد.

 همچنین به خاطر داشته باشید که اگر مالک آپارتمانی هستید، در صورت داشتن انباری باید در سند شما دربارة انباری، عبارتی شبیه به آنچه ذکر می‌شود آورده شده باشد: «یک باب انباری با شمارة …..، واقع در طبقة زیرزمین به مساحت ….. مترمربع از شمال دیوار اشتراکی با انباری مجاور، شرق دیوار اشتراکی با انباری مجاور، جنوب دیوار و درب به راهرو مشاعی، غرب دیوار و پنجره است به حیاط.» این مختصّات دقیق برای آن است که بتوانید در صورت بروز مشکل، از حقوق قانونی خود بهره‌مند شوید.

گروه کارشناس رسمی دادگستری ساتیا - کارشناس آنلاین ارزیابی زمین کارشناسی ملک قیمت گذاری آپارتمان ارزش کارشناسی

انباری اختصاصی یا عمومی؟

شهرداری‌ها نیز  به هنگام صدور گواهی پایان ساختمان، انباری را در ردیف قسمت‌های اختصاصی قرار می‌دهند و در صورت‌مجلس تفکیکی نیز انباری در زمرة قسمت‌های اختصاصی هر آپارتمان محسوب می‌شود.

همچنین برای اطلاعات کامل تر می توانید قانون تملک آپارتمان ها را در سایت ما مطالعه کنید.

واتس آپ :Whatsapp +989122282044
اینستاگرام:  https://www.instagram.com/karshenas_online/ یا به وسیله ی آیدی اینستاگرام کارشناس آنلاین:    Karshenas_Online

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست