در مورد خسارت وارده از طرف مستاجر به آپارتمان چه می توان کرد؟ در مورد اینکه همسایه شما باعث خسارت به خانه شما شده می‌توانید با استناد به شهود یا جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری که با تامین دلیل به‌دست می‌آید، جهت تعیین مبلغ ضرر  وارد شده به سقف و تعیین عامل ایجاد خسارت، به هدف که گرفتن خسارت وارد شده است، برسید.

خسارت وارده از طرف مستاجر

اگر هنگام تعمیر آپارتمان در اثر رعایت نکردن اصول فنی و مهندسی به آپارتمان‌ های مجاور یا زیرین خسارتی وارد شود، مالک آپارتمان زیان‌دیده می‌تواند با با مراجعه به شورای حل اختلاف و تقدیم دادخواستی به خواسته تامین دلیل با جلب نظررسمی دادگستری، نسبت به مطالبه ضرر و زیان اقدام کند. کارشناس نسبت به میزان خسارت وارده اظهار نظر می‌کند.

گروه کارشناس رسمی دادگستری ساتیا - کارشناس آنلاین

دادگاه نیز پس از بررسی و نظریه کارشناس رسمی دادگستری می‌تواند مالک مقصر را به استناد ماده 329قانون مدنی محکوم کند. ماده 329 قانون مدنی بیان می‌دارد: «اگر کسی خانه یا بنای کسی را خراب کند باید آن را به مثل صورت اول بنا نماید و اگر ممکن نباشد باید از عهده قیمت بر‌آید.»

منبع: سایت مهداد

تامین دلیل میزان خسارت وارده به خانه یا آپارتمان توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و نقشه برداری صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست