کارشناس رسمی نقشه برداری جزو رسته های کارشناسی گروه شش (رشته راه و ساختمان) در کانون کارشناسان رسمی دادگستری می باشد که عموما به مهندسان عمران یا نقشه برداری دارای پروانه ی کارشناسی رسمی اعطاء می شود.
کارشناسان رسمی دادگستری در این رشته می توانند به اختلافات مساحت و جانمایی املاک در شعب حقوقی دادگستری ها رسیدگی و اظهار نظر کنند.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و نقشه یو تی ام utm

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و نقشه یو تی ام utm

عناوین اصلی خدمات کارشناس رسمی نقشه برداری

دادگاه ها و مراجع قضایی و ادارات دولتی مانند شهرداری ها معمولا از کارشناسان رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و اطلاعات مکانی برای اظهار نظر کارشناسی در موضوعات زیر استفاده می کنند:

  • تعیین مساحت زمین ها و کروکی ثبتی و نقشه یو تی ام utm
  • تعیین جانمایی ملک
  • تعیین مساحت واحد آپارتمانی
  • تهیه صورت مجلس تفکیکی آپارتمان ها
  • تهیه نقشه زمین و ثبت نام سند مالکیت رسمی
  • مساحی زمین های کشاورزی و باغ و تهیه نقشه
  • تفسیر عکس های هوایی
  • تفسیر تصاویر ماهواره ای

کارشناس رسمی نقشه برداری با ملاحظه ی سند مالکیت رسمی ملک یا مبایعه نامه یا بنچاق های قدیمی و بررسی حدود و ثغور زمین و با استفاده از ادواتی مانند دوربین های نقشه برداری پیشرفته یا متر لیزری یا دستگاه های جی پی اس (GPS) نسبت به اندازه گیری و تعیین مساحت و یا توپوگرافی عرصه اقدام می کنند و نتیجه را طی نقشه به ادارات دولتی مانند شهرداری و یا با گزارش کارشناسی به مراجع قضایی مانند دادسرا ها و دادگاه های حقوقی اعلام می کند.

نقشه یو تی ام (utm) چیست

نقشه یو تی ام در واقع نقشه ی ملک شما و همچنین جانمایی آن در کره ی زمین است. به عبارت دیگر نقشه زمین شما در محل دقیق خود در کره زمین با مختصات مربوطه جانمایی می شود. سیستم یو تی ام یک سیستم تصویر دو بعدی مختصاتی است که برای تعیین مکان یک نقطه روی کره زمین ابداع شده و مورد استفاده قرار می گیرد. اسناد مالکیت جدید (سند های تک برگی) در چنین سیستمی جانمایی شده و از آن استفاده می کنند. نقشه های زمین های شما نیز می تواند در این سیستم جانمایی و تهیه شود.

گروه ما متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری در تهران و سایر شهر های کشور بوده و افتخار کمک به شما هم میهنان گرامی را در این سالها داشته است.

گروه کارشناس رسمی ما چگونه به شما در زمینه نقشه برداری کمک می کند؟

در صورتی که برای تهیه نقشه یو تی ام (utm) یا مساحی و تهیه نقشه کروکی یک دو هزارم از زمین و تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای و تشخیص قدمت ساخت بنا به کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و یا کارشناس رسمی نقشه برداری و یا مهندس نقشه بردار جهت نقشه برداری نیاز داشتید می توانید با گروه کارشناسان رسمی ساتیا تماس بگیرید.

روش های تماس با ما :

تلفن: 44231706 (021)       موبایل :   2282044-0912

ایمیل: mdshahdad@yahoo.com
تلگرام: www.telegram.me/MdShahdad  یا  با آیدی تلگرام: MdShahdad@
واتس آپ :Whatsapp +989122282044
اینستاگرام:  https://www.instagram.com/karshenas_online/ یا به وسیله ی آیدی اینستاگرام کارشناس آنلاین:    Karshenas_Online

لطفا برای حمایت از ما و کمک به دیگران، از طریق آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی در زیر، این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مهندس نقشه برداری کیست

مهندس نقشه برداری کیست؟ اولین سئوالی که در ذهن هر دانشجو وجود دارد اینست که رشته ای که قرار است…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه کار شما باید قوانین و مقررات را بپذیرید

فهرست