تعرفه حق الزحمه کارشناس رسمی دادگستری

تعرفه حق الزحمه کارشناسی 1398 برای محاسبه ی دستمزد کارشناسان رسمی ارزیاب قسم خورده دادگستری استفاده می شود و ابتدا در باره آن توضیح داده و سپس باکس محاسبه آنلاین مبلغ دستمزد کارشناسی که توسط گروه کارشناس آنلاین تهیه شده در این صفحه ارائه می شود.

تعرفه جدید حق الزحمه کارشناسی در تاریخ 3 آذر 1398 توسط قوه قضاییه تصویب و جهت اجرا ابلاغ شد. البته لازم به ذکر است که تعرفه جدید مصوب 1398 پس از تصویب در قوه قضاییه در تاریخ 2 آذر 1398 با دستور معاونت محترم تدوین قوه قضاییه تعلیق شد و فعلا همان تعرفه 1392 ملاک محاسبه دستمزد کارشناسی است.

برای مطالعه متن تعرفه جدید به صفحه متن تعرفه جدید حق الزحمه کارشناسان رسمی 1398 در سایت ما رجوع کنید.

 

در ادامه به جهت پیچیده بودن بندهای تعرفه، میزان هزینه کارشناسی ملک یا دستمزد کارشناس برای قیمت گذاری و کارشناسی بر مبنای تعرفه برای تعدادی از املاک با قیمت های عرف به صورت جدول ارائه می گردد.

تعرفه حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

تعرفه حق الزحمه کارشناسی، محاسبه آنلاین دستمزد کارشناس رسمی دادگستری

محاسبه آنلاین دستمزد کارشناس رسمی برای ارزیابی ملک

با توجه به این که محاسبه ی حق الزحمه ارزیابی ملک یا دستمزد کارشناسی ملک طبق تعرفه مصوب سال 1398 کانون کارشناسان و قوه قضاییه ، باید در چند مرحله و با چند فرمول محاسبه و با هم جمع شود گروه کارشناسان ما برای سهولت استفاده ی متقاضیان محترم کارشناسی، آن را به صورت فرم آنلاین زیر فرموله کرده ایم که به راحتی می توانید با وارد کردن عدد ارزش ملک، میزان حق الزحمه ی آن را بدست بیاورید.

یاد آوری می شود که برخی تبصره های تعرفه مانند املاکی که در یک منطقه ی شهرداری نیستند (برای کارشناسی چند ملک) یا املاک مشاعی ممکن است موجب افزایش عدد نشان داده شده طبق تعرفه  شود و این عدد به عنوان راهنمای تقریبا دقیق از حق الزحمه ی تعرفه می باشد:

می توانید برای محاسبه آنلاین دستمزد کارشناسی ملک و شرح چند تبصره از تعرفه حق الزحمه به صفحه محاسبه آنلاین حق الزحمه کارشناس رسمی در سایت ما رجوع کنید.

برای دیدن جدول تعرفه دستمزد کارشناسی رسمی دادگستری که توسط گروه کارشناسان رسمی دادگستری ساتیا به صورت جدول تنظیم شده است می توان به این صفحه مراجعه کرد: جدول تعرفه حق الزحمه کارشناسان ارزیاب رسمی دادگستری مصوب 1392

دانلود اپلیکیشن کارشناس آنلاین

گروه ما این اپلیکیشن را برای گوشی های موبایل اندروید طراحی کرده و با نصب آن شما می توانید در هر زمان به صورت آفلاین و بدون نیاز به اتصال به اینترنت، حق الزحمه کارشناسی را برای ارزیابی قیمت کارشناسی ملک و همچنین برای ارزیابی اجاره بهای ملک محاسبه کنید.

نرم افزار محاسبه دستمزد کارشناس

لینک دانلود این اپلیکیشن در سایت کافه بازار به صورت زیر است:

دانلود اپلیکیشن کارشناس آنلاین – نرم افزار محاسبه دستمزد کارشناس رسمی

برای اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار محاسبه دستمزد کارشناسی به صفحه اپلیکیشن کارشناس آنلاین در سایت ما رجوع کنید.

متن آخرین تعرفه حق الزحمه کارشناسی مصوب

آخرین تعرفه مصوب حق الزحمه کارشناسی رسمی در تاریخ 1392/8/1 از طرف ریاست محترم قوه قضاییه به روزنامه رسمی کشور جهت ثبت و انتشار ارسال شده و از آن زمان در کشور مطابق این تعرفه دستمزد کارشناس رسمی عمل می شود.

تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی مصوب سال 1392 را می توان در صفحه ی جدول تعرفه حق الزحمه کارشناسی از سایت ما مشاهده کرد، روی این لینک کلیک کنید: متن تعرفه مصوب حق الزحمه کارشناسی 1392

همچنین تعرفه حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری مصوب سال 1392 را می توان در سایت روزنامه رسمی کشور نیز مشاهده کرد.

برخی نکات تعرفه دستمزد کارشناس رسمی

در استفاده از تعرفه کارشناسی باید به چند نکته توجه کرد چون متن تعرفه به صورت فرمول های چند مرحله ای با تبصره های کاهشی یا افزایشی نوشته شده که بدون دقت در کل تعرفه نمی توان ، حق الزحمه ی کارشناس رسمی را به درستی محاسبه کرد.

برای نمونه می توان به نکات زیر اشاره کرد:

ماده 11 تعرفه به صورت چند پله ای باید محاسبه شود

حق الزحمه کارشناس رسمی برای ارزیابی ها یا قیمت گذاری رسمی ملک بر اساس ماده 11 تعرفه به صورت درصدی از ارزش ملک محاسبه می شود اما این فرمول در چند مرحله و با چند ضریب تعریف شده است.

به عبارت دیگر اگر ارزش یک ملک مثلا نهصد میلیون تومان است باید مطابق ماده 11 تعرفه، در چند بازه و با درصد های نیم درصد، چهار دهم درصد و 0.125 درصد در آن بازه ها به صورت زیر محاسبه شود:

1.500.000+

+(150.000.000-50.000.000)*0.5/100+

+(250.000.000-150.000.000)*0.4/100+

+(1.000.000.000-250.000.000)*0.3/100+

+(9.000.000.000-1.000.000.000)*0.125/100

=14.650.000 ریال

پس یک درصد مشخص برای هر ارزش ملک وجود ندارد. بهترین کار برای شما استفاده از محاسبه آنلاین حق الزحمه از صفحه اصلی سایت ما (کارشناس آنلاین) یا ابتدای همین صفحه است.

اگر دو آپارتمان کارشناسی شد تعرفه حق الزحمه کارشناسی چه می گوید

اگر مثلا طی یک قرار کارشناسی از دادگاه یا اداره اجرای اسناد رسمی اداره ثبت اسناد و املاک، یک آپارتمان در سعادت آباد و یک آپارتمان در خیابان سپهبد قرنی و در دو منطقه شهرداری برای ارزیابی قیمت معرفی شد، و ارزش هر کدام مثلا 450 میلیون تومان بود، حق الزحمه کارشناس برابر یک ملک نهصد میلیون تومانی یا 14.650.000 ریال نمی شود و باید حق الزحمه یک ملک 450 میلیونی (9.025.000 ریال) در دو ضرب شود یعنی 18.050.000 ریال.

این کار طبق تبصره یک ماده 11 صورت می گیرد.

تعرفه دستمزد کارشناس، تبصره های کاهشی یا افزایشی دارد

مثلا اگر مبلغ گزارش کارشناسی مربوط به برآورد خسارت وارده به ساختمان باشد حق الزحمه کارشناسی محاسبه شده از ماده یازده تعرفه باید مطابق تبصره سه همین ماده در یک و نیم ضرب شود یعنی پنجاه درصد افزایش می یابد.

همچنین اگر کارشناسی مربوط به برآورد ارزش کارشناسی تجهیزات و ماشین آلات کارخانجات باشد باید مطابق تبصره 5 در یک و نیم ضرب شود.

گروه کارشناس رسمی دادگستری ساتیا برای شما چه کار می کند؟

گروه کارشناس آنلاین متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری مقیم در تهران و دیگر استان های کشور می تواند در امور کارشناسی مانند ارزیابی رسمی قیمت آپارتمان، زمین، ویلا، ارزیابی خودرو (ماشین)، کارخانه، کارگاه صنعتی ، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تولیدی، سرقفلی تجاری و حق کسب و پیشه مغازه، ارزیابی دارایی ها برای متقاضیان مهاجرت، تعیین اجاره و اجرت المثل و داوری در قرارداد هایی مانند مشارکت در ساخت، کارشناسی امور مالی و … به شما کمک کنید.

برای دیدن شرح کامل خدمات ما به صفحه جستجوی کارشناس رسمی دادگستری بروید.

می توانید با ما از طریق تلفن، موبایل، شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و مسنجر تماس بگیرید، راه های تماس با ما در صفحه تماس با ما آورده شده است.

تعرفه دستمزد کارشناسی هزینه کارشناسی ملک حق الزحمه کارشناسی رسمی حق کارشناس رسمی تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری حق الزحمه کارشناس دادگستری تعرفه کارشناس دادگستری دستمزد تهیه گزارش کارشناسی دستمزد کارشناس رسمی دستمزد ارزیابی کارشناس رسمی دستمزد قیمت گذاری ملک دستمزد کارشناسی ملک

لطفا برای حمایت از ما و کمک به دیگران، از طریق آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی در زیر، این مطلب را به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

سید حسین رفیعائی
نوامبر 12, 2019 9:40 ق.ظ

با سلام. نرم افزار محاسبه حق الزحمه کارشناسی صرفا برای ارزیابی می باشد. در خصوص سایر رشته ها مانند ثبتی، اطلاعات مکانی و … کاربردی ندارد. در این راستا آیا اقدامی انجام گرفته است؟

پاسخ

    سلام همکار عزیز، خیر
    سایر رشته ها دارای آیتم های متعددی هستند و برای فرموله کردن اونها کاری نکردیم و تا جایی که اطلاع دارم کاری انجام نشده.

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه کار شما باید قوانین و مقررات را بپذیرید

فهرست