از این پس امکان الکترونیکی ارسال گزارش کارشناسی از طریق سامانه ثنا و سایت عدل ایران برای کارشناسان رسمی دادگستری فراهم شده و کارشناسان می توانند گزارش کارشناسی، درخواست استمهال مدت کارشناسی، درخواست افزایش حق الزحمه کارشناسی، اعلام جهات رد و مسائلی از این قبیل را به صورت اینترنتی و الکترونیکی به شعبه دادگاه ارسال کنند و متن ارسال شده در سامانه در فایل پرونده می نشیند و برای قاضی و مدیر شعبه قابل دسترس است.

از همکاران محترم کارشناس رسمی خواهشمندیم به علت کمبود وقت، برای راهنمایی در مورد ارسال گزارش با ما تماس نگیرید. فایل راهنمای قوه قضاییه در انتهای این گزارش آورده شده است.

کارشناس آنلاین گروه کارشناس رسمی دادگستری ساتیا

ابلاغ شروع ارسال گزارش کارشناسی از طریق سامانه ثنا

سرپرست اداره کل الکترونیک قوه قضاییه در باره امکان ارسال گزارش کارشناسی از طریق سامانه ثنا به دادگاه ها طی نامه مورخ 1398/2/25 اعلام کرد:

روسای محترم کانون کارشناسان رسمی دادگستری سراسر کشور

ریاست محترم مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

با توجه به ماده 659 قانون آیین دادرسی کیفری، در راستای ارائه خدمات الکترونیک قضایی و کاهش مراجعات به واحدهای قضایی، امکان ارائه نظریه کارشناسی و مکاتبه با واحدهای قضائی از طریق درگاه خدمات الکترونیک قضائی (سخا) فراهم شده و کارشناسان محترم می توانند نظریه کارشناسی و مکاتبات خود را از این طریق ارسال نمایند.

راهنمای استفاده از این خدمت در سایت خدمات الکترونیک قضائی به نشانی adliran.ir در بخش خدمات ویژه وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری قرار دارد.

لازم به یادآوری است که کارشناسان نیاز به ثبت امضای الکترونیک در دفاتر خدمات قضایی قبل از ارائه ی آنلاین گزارش کارشناسی دارند.

ارسال گزارش کارشناسی از طریق سامانه ثنا

راهنمای ارسال نظریه کارشناسی به دادگاه به صورت اینترنتی

برای ارسال الکترونیکی نظریه کارشناسی از طریق سامانه می توانید ابتدا به سایت عدل ایران و قسمت خدمات ویژه کارشناسان مراجعه کنید و بعد طبق راهنمایی های مشروح در فایل راهنمای ارسال الکترونیکی نظریه کارشناسی عمل کنید.

این فایل به فرمت pdf بوده و برای دیدن آن کافیست روی لینک زیر کلیک کنید و برای دانلود آن می توانید روی لینک زیر کلیک راست کرده و گزینه save link as را انتخاب کنید:

فایل راهنمای ارسال گزارش کارشناسی از طریق سامانه ثنا

از همکاران محترم کارشناس رسمی خواهشمندیم به علت کمبود وقت، برای راهنمایی در مورد ارسال گزارش با ما تماس نگیرید.

از این پس و بطور تدریجی کل مکاتبات کارشناس رسمی با دادگاه ها و کلیه مراجع قضایی مانند شوراهای حل اختلاف یا دایره اجرای ثبت اسناد رسمی از طریق این سامانه الکترونیکی انجام خواهد شد و با توجه به این که به زودی ارسال گزارش کارشناسی از طریق سامانه اجباری می شود توصیه می شود کارشناسان رسمی به ثبت امضای الکترونیک در دفاتر خدمات قضایی اقدام کنند.

لطفا برای حمایت از ما و کمک به دیگران، از طریق آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی در زیر، این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه کار شما باید قوانین و مقررات را بپذیرید

فهرست